• SPÔSOB PODANIA ŽIADOSTI

• 1. Každý má právo na prístup k informáciám, ktoré majú povinné osoby k dispozícii.

2. Žiadosť možno podať písomne, elektronickou poštou.

3. Žiadosť musí obsahovať:

• identifikáciu povinnej osoby,
        • identifikáciu žiadateľa – meno, priezvisko, názov alebo obchodné meno, adresa pobytu alebo sídlo,
        • akých informácií sa žiadosť týka,
        • aký spôsob sprístupnenia informácií žiadateľ navrhuje (forma sprístupnenia napr. mailom, poštou, a pod.)

Spôsob podania žiadosti o poskytnutie informácií

• písomne: Základná škola kpt. J. Nálepku v Stupave, Školská 2, 900 31  Stupava
        • elektronickou poštou: podatelna@zsstupava.sk

Lehota vybavenia žiadosti

1. Žiadosť o sprístupnenie informácií povinná osoba vybaví bez zbytočného odkladu, najneskôr do ôsmich pracovných dní odo dňa podania žiadosti alebo odo dňa odstránenia nedostatkov žiadosti a do 15 pracovných dní, ak sa sprístupňuje informácia nevidiacej osobe.

2. Zo závažných dôvodov môže povinná osoba predĺžiť lehotu najviac však o osem pracovných dní, pričom závažnými dôvodmi sú:

• vyhľadávanie a zber požadovaných informácií na inom mieste, ako je sídlo školy,
        • vyhľadávanie a zber väčšieho počtu oddelených alebo odlišných informácií požadovaných na sprístupnenie v jednej žiadosti,
        • preukázateľné technické problémy spojené s vyhľadávaním a sprístupňovaním informácie, o ktorých možno predpokladať, že ich možno odstrániť v rámci predĺženej lehoty.

3. Predĺženie lehoty povinná osoba oznámi žiadateľovi bezodkladne, najneskôr pred uplynutím lehoty na vybavenie žiadosti. V oznámení uvedie dôvody, ktoré viedli k predĺženiu lehoty